54242-125463400LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54242-125463400LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR STACK
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 46
Color Black
Length - Post (Mating) 0.284" (7.214mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.623" (41.220mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 1.339" (34.000mm)