54242-402181050LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
54242-402181050LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN HDR 18POS 0.1" STACK SMD
Guía del usuario
Number of Rows 2
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.048" (1.219mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 0.461" (11.720mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.413" (10.500mm)