Hogar / Heat Sinks / 547-45AB-MET725
minImg
547-45AB-MET725
Wakefield-Vette
Producto No:
547-45AB-MET725
Fabricante:
Wakefield-Vette
Descripción:
HEATSINK DC/DC QUARTER BRICK
Guía del usuario
Shape Rectangular, Fins
Material Aluminum
Product Status Active
Fin Height 0.450" (11.43mm)
Series 547
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 2.10°C/W @ 300 LFM
Type Board Level, Vertical
Length 1.450" (36.83mm)
Mfr Wakefield-Vette
Thermal Resistance @ Natural -
Material Finish Black Anodized
Package Bulk
Attachment Method Bolt On, Thermal Material
Width 2.280" (57.91mm)