55/0112-26-8CS3392
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55/0112-26-8CS3392
Descripción:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V GRAY
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 26 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/38
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Gray
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.032" (0.81mm)