Hogar / Multiple Conductor Cables / 55/6002-30-CML3-9CS2528
minImg
55/6002-30-CML3-9CS2528
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55/6002-30-CML3-9CS2528
Descripción:
CABLE 3COND 30AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0050" (0.127mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 30 AWG
Series -
Shield Coverage 90%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 7/38
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.060" (1.52mm)