Molex
Producto No:
55909-0274-TR625
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
0.4 BTB PLG ASSY J-BENDTL 20CKTE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
625
$1.064
$665
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Contact Finish Thickness | 8.00µin (0.203µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.045" (1.14mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SlimStack 55909 |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Features | Solder Retention |
| Mated Stacking Heights | 1.5mm |
| Package | Box |