55A0114-22-95CS2765
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A0114-22-95CS2765
Descripción:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/GRN
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0114
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White, Green Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.043" (1.09mm)