55A0114-24-9CS1880
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A0114-24-9CS1880
Descripción:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0114
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.037" (0.94mm)