55A0114-28-94
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A0114-28-94
Descripción:
HOOK-UP STRND 28AWG 600V WHT/YEL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0114
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 7/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White, Yellow Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.027" (0.69mm)