55A0121-20-9/96
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A0121-20-9/96
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG 5000'
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage -
Length 5000' (1524.0m)
Conductor Insulation -
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.100" (2.54mm)