55A0812-10-96CS2654
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A0812-10-96CS2654
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 10AWG WHT/BLU
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.009" (0.23mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 10 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0812
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/26
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White, Blue Stripe
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.134" (3.40mm)