Hogar / Multiple Conductor Cables / 55A0823-16-92/96CS2175
minImg
55A0823-16-92/96CS2175
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A0823-16-92/96CS2175
Descripción:
CABLE 2COND 16AWG
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.154" (3.91mm)