55A1111-12-9-96CS2813
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A1111-12-9-96CS2813
Descripción:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A1111
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.103" (2.62mm)