55A1112-22-9-94
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A1112-22-9-94
Descripción:
CBL 1COND STRND 22AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.005" (0.13mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A1112
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.043" (1.09mm)