55A1822-24-2/9-3CS356
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A1822-24-2/9-3CS356
Descripción:
CABLE 2COND 24AWG ORANGE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.123" (3.12mm)