Hogar / Multiple Conductor Cables / 55A1852-20-MSL5-9CS2199
minImg
55A1852-20-MSL5-9CS2199
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A1852-20-MSL5-9CS2199
Descripción:
CABLE 5COND 20AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.191" (4.85mm)