55A4121-20-0/9-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A4121-20-0/9-9
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.116" (2.95mm)