55A6050-24-9-9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6050-24-9-9CS2275
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6050
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.045" (1.14mm)