Hogar / Multiple Conductor Cables / 55A6053-24-MSL4-9CS2199
minImg
55A6053-24-MSL4-9CS2199
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6053-24-MSL4-9CS2199
Descripción:
CABLE 4COND 24AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0100" (0.254mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.142" (3.61mm)