55A6213-22-9-9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6213-22-9-9CS2275
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 22AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.010" (0.25mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6213
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.083" (2.11mm)