55A6244-20-9-9CS2275A
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6244-20-9-9CS2275A
Descripción:
CBL 1COND STRND 20AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6244
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.084" (2.13mm)