55A6315-16-9-9CS2632
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6315-16-9-9CS2632
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 16AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6315
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.106" (2.69mm)