55A6315-20-9-9CS2632
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6315-20-9-9CS2632
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 20AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.088" (2.24mm)