55A6543-20-2CS1999
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6543-20-2CS1999
Descripción:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V RED
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Red
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.051" (1.30mm)