55A6690-22-5L5CS2263
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55A6690-22-5L5CS2263
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG GRN
Guía del usuario
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A6690
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color Green
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.048" (1.22mm)