TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
55A9002-24-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HOOK-UP SOLID 24AWG 600V BLACK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | - |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 24 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A9002 |
| Length | - |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | Solid |
| Conductor Material | Copper, Silver Coated |
| Features | - |
| Jacket Color | Black |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.520" (13.21mm) |
| Base Product Number | 55A9002 |