TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
55AC1813-4-9-4CS2275D
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CBL 1COND STRND 4AWG WHITE/YEL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 200°C |
| Cable Type | Hook-Up, Shielded |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.010" (0.25mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 4 AWG |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Length | - |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 133/25 |
| Conductor Material | Copper, Nickel Coated |
| Features | - |
| Jacket Color | White, Yellow Stripe |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.351" (8.92mm) |
| Base Product Number | 55AC1813 |