TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
55FA0511-20-7L
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V VIOLET
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 150°C |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0035" (0.089mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Length | - |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 19/32 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | - |
| Jacket Color | Violet |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.059" (1.50mm) |
| Base Product Number | 55FA0511 |