TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
55FB1441-20-A865CS1925
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CABLE 4COND 20AWG BLACK SHLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 150°C |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | Braid |
| Shield Material | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0080" (0.203mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Series | - |
| Shield Coverage | 85% |
| Length | - |
| Conductor Insulation | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Voltage | 600 V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 19/32 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Jacket Color | Black |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.202" (5.13mm) |
| Base Product Number | 55FB1441 |
| Number of Conductors | 4 |