55PC0111-22-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC0111-22-9CS2502
Descripción:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.041" (1.04mm)