TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
55PC0211-4-9CS2970
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HOOK-UP DUAL WALL STRND 4AWG WHT
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 150°C |
| Cable Type | Hook-Up, Dual Wall |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.008" (0.20mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Wire Gauge | 4 AWG |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Length | - |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 133/25 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | - |
| Jacket Color | White |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.311" (7.90mm) |
| Base Product Number | 55PC0211 |