TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
55PC0211-8-9
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HOOK-UP STRND 8AWG 600V WHITE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.346
$6.346
5
$5.6373
$28.1865
10
$5.3732
$53.732
25
$5.04982
$126.2455
50
$4.78553
$239.2765
100
$4.580045
$458.0045
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Cable Type | Hook-Up |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.008" (0.20mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 8 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55PC0211 |
| Length | - |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Conductor Strand | 133/29 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | - |
| Jacket Color | White |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.196" (4.98mm) |
| Base Product Number | 55PC0211 |