Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC0231-18-3/6/9CS2602
minImg
55PC0231-18-3/6/9CS2602
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC0231-18-3/6/9CS2602
Descripción:
CABLE 3COND 18AWG
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.137" (3.48mm)