55PC0711-10-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC0711-10-9CS2502
Descripción:
HOOK-UP DL WALL STRND 10AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 10 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/26
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.144" (3.66mm)