55PC0716-20-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC0716-20-9CS2502
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 20AWG 1000V WHT
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Thickness 0.015" (0.38mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 1000V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.069" (1.75mm)