55PC1121-20-0/4-8
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1121-20-0/4-8
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG GRAY SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Gray
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.130" (3.30mm)