55PC1121-22-6/9-0
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1121-22-6/9-0
Descripción:
CABLE 2COND 22AWG BLACK SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0065" (0.165mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.114" (2.89mm)