Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC1122-16-5/9-3CS3326
minImg
55PC1122-16-5/9-3CS3326
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1122-16-5/9-3CS3326
Descripción:
CABLE 2COND 16AWG ORANGE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.164" (4.17mm)