55PC1122-20-6/9-94
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1122-20-6/9-94
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG WH/YL SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White, Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.130" (3.30mm)