Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC1144-22-CML4-9CS2502
minImg
55PC1144-22-CML4-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1144-22-CML4-9CS2502
Descripción:
CABLE 4COND 22AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.140" (3.56mm)