Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC1162-16-MST6-9CS3296
minImg
55PC1162-16-MST6-9CS3296
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1162-16-MST6-9CS3296
Descripción:
CABLE 6COND 16AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.236" (5.99mm)