55PC1211-12-9-9CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1211-12-9-9CS2970
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 12AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.135" (3.43mm)