55PC1213-20-9-9CS2861
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC1213-20-9-9CS2861
Descripción:
HOOK-UP DL STRND 20AWG WHT
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.006" (0.15mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.083" (2.11mm)