55PC2114-24-9-9CK4500
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC2114-24-9-9CK4500
Descripción:
CBL 1COND STRND 24AWG 600V WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.007" (0.18mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Series -
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.056" (1.42mm)