Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC2121-22-2/6-4CS2970
minImg
55PC2121-22-2/6-4CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC2121-22-2/6-4CS2970
Descripción:
CABLE 2COND 22AWG YELLOW SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0075" (0.191mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/34
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Yellow
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.105" (2.67mm)