Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC2141-20-CML4-9CS2970
minImg
55PC2141-20-CML4-9CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC2141-20-CML4-9CS2970
Descripción:
CABLE 4COND 20AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0090" (0.229mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.152" (3.86mm)