Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC2143-18-MSL4-9CS2952
minImg
55PC2143-18-MSL4-9CS2952
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC2143-18-MSL4-9CS2952
Descripción:
CABLE 4COND 18AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0095" (0.241mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.177" (4.50mm)