Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC2242-16-MST4-9CS2573
minImg
55PC2242-16-MST4-9CS2573
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC2242-16-MST4-9CS2573
Descripción:
CABLE 4COND 16AWG WHITE SHLD
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0095" (0.241mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.209" (5.31mm)