55PC4221-20-2/6-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC4221-20-2/6-9
Descripción:
CABLE 2COND 20AWG WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.122" (3.10mm)