Hogar / Multiple Conductor Cables / 55PC4243-20-MST4-9CS2861
minImg
55PC4243-20-MST4-9CS2861
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
55PC4243-20-MST4-9CS2861
Descripción:
CABLE 4COND 20AWG WHITE
Guía del usuario
Operating Temperature 200°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.155" (3.94mm)